همه باید با روش های دفع کردن موریانه ها آشنا باشند. دفع کردن موریانه می تواند از آسیب های سنگین پیشگیری کرده و اگر فکر می کنید برای شما رخ نمی دهد در اشتباه هستید. همانطور که در این چک لیست میبینید، اولین راه بیرون کردن موریانه از خانه پیشگیری از بروز آن است.

بهترین را پیشگیری از ورود موریانه ها به خانه
باید از ابتدا برای دور کردن موریانه ها از خانه تان خوب برنامه ریزی کنید. می توانید از بی تی بی استفاده کنید که از ذرات سنگ ساخته شده و طوری سطح را می پوشاند که موریانه ها نتوانند وارد شوند. توری موریانه هم از جنس استیل بوده و برای قسمت های باز و منفذدار مناسب است. عبور از سازه های بتنی برای موریانه سخت است اما در صورتی که منفذ نداشته باشد. سازه های آجری به مرور ترک برمی دارند، به همین دلیل باید سیمان زیاد داشته باشند تا سخت شده و ورود موریانه غیرممکن شود. استفاده از چارچوب استیل، چوبی یا مقاوم در برابر موریانه، می تواند از ورود این حشرات خودداری کند.

آیا می توان از ورود موریانه به خانه های مسکونی پیشگیری کرد؟
اما در خانه ای که زندگی می کنید هم می توانید پیشگیری را آغاز کنید. ابتدا تمام ذرات چوبی اطراف خانه را جمع کنید. الوار، چوب، گیاه، خاکپوش، کاغذ، مقوا و مواد دیگر را جمع کنید. بین خاکپوش و خانه مانع ۱۲ سانتی متری ایجاد کنید. در صورت امکان بهتر است تنها فونداسیون بتن با خاک تماس داشته باشد و آنهم حداقل ۱۹ سانتی متر بالاتر از خاک باشد. برای کسب بهترین نتیجه گیاهان را دور از خانه نگه دارید. مطمئن شوید که اطراف فونداسیون آب جمع نشده و بستر خاک بتواند آب را زهکشی کند. شیرآلاتی که چکه می کنند را تعمیر کرده و هر جایی که آب اضافی جمع می کند را رفع کنید چون رطوبت موریانه ها را جذب می کند. بعد از بالا رفتن دما پس از سرمای زمستان، چراغ های بیرون را خاموش کنید. در صورت امکان لامپ ها را دور از در و پنجره نصب کنید زیرا می تواند حشرات را جذب کند.

علائم موریانه ها که باید مراقب آنها باشید
در خانه باید مراقب خرده های چوب باشید زیرا موریانه ها با حمله به چوب آن را پودر می کنند. الگوی کنده شده را چوب ها نیز نوع موریانه را مشخص می کند. موریانه های زیرزمینی چوب نرم را می خورند در حالی که موریانه های چوب خشک از چوب های سفت تغذیه می کنند. در دیوار خشک، جایی که موریانه ها به آن وارد شده و از آن تغذیه کرده اند حفره ایجاد می شود. تونل ها نیز نشانه ورود موریانه هستند که با وجود آن از نور خورشید دوری کرده، رطوبت را کنترل می کند و زمانی که به دنبال جایی برای یافتن غذاست، در این قسمت ها پنهان می شود. می توانید این قسمت ها را مسدود کنید.

نحوه بیرون کردن موریانه ها
تمام گیاهان اطراف خانه را کوتاه کنید و بین خانه و بوته های اطراف باید حداقل سی سانتی متر فاصله باشد. در این صورت هوا جریان داشته و قسمت های مرطوب سریعتر خشک می شوند. در این صورت آسیب های ناشی از موریانه ها سریع تر دیده می شود.

به جای خاک پوش از برگ های کاج استفاده کنید چون برای موریانه ها چندان جذاب نبوده و احتمال ورود حشرات دیگر مانند مورچه را هم کاهش می دهد. اگر در محیط زندگی تان برگ کاج موجود نیست، می توانید با سنگریزه یا مواد غیر ارگانیک دیگر میان خاکپوش و خانه مانع ایجاد کنید.

سر آبپاش را از فونداسیون خانه دور نگه دارید. موریانه های زیرزمینی رطوبت را دوست دارند و آبپاش هم اگر سمت خانه باشد با ایجاد رطوبت محیط را برای موریانه ها ایده آل می کند.

روش های پیشگیرانه بسیار مهم هستند. بیرون خانه مانند پنجره یا نورگیر جوبی را را محافظت کنید تا احتمال تماس آب پشت دیوار یا ایجاد محیطی برای افزایش موریانه ها وجود نداشته باشد.

اگر خانه تان زیرزمین دارد حتما تهویه مناسب و عایق قرار دهید تا احتمال رسیدن رطوبت به طبقات بالاتر وجود نداشته باشد. رطوبت نه تنها موریانه ها را به خانه آورده، بلکه احتمال کپک زدن چوب را کاهش می دهد. این رطوبت به بوی بد داخل خانه و ورود سوسک ها به خانه منجر می شود.

کنترل حشرات و جوندگان

از بین بردن موریانهدافع موریانهدفع کردن موریانهدفع موریانهدفع موریانه از خانهدفع موریانه از منزلدور کردن موریانهدور کردن موریانه از خانهدور کردن موریانه از منزلراه های ورود موریانه به خانهروش های دفع کردن موریانهعلائم موریانهعلائم وجود موریانهمورچهموریانهموریانه از چی بدش میادموریانه از کجا میادموریانه چیستموریانه زدگینشانه های وجود موریانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • Custom attributes
 • زمینه های دلخواه
مقایسه
لیست علاقه مندی ها 0